Klimatyzator do domu letniskowego

Klimatyzator do domu letniskowego

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego zależy od trzech elementów: możliwości montażowych, wielkości chłodzonej przestrzeni oraz funkcji dodatkowych. Klasyczne systemy chłodzenia w wersji split wymagają ingerencji w elewację budynku. Należy znaleźć odpowiednie miejsce na jednostkę zewnętrzną oraz doprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania jednostek pokojowych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę klimatyzatora należy mieć na uwadze że poziom hałasu na granicy działki nie może przekroczyć 50dB. Należy przeliczyć także wartości z karty technicznej w zależności od odległości. Elementy wewnętrzne klimatyzatora mogą być zamontowane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 3,67/3,5kW. Moc klimatyzatora w największej mierze wynika z wielkości pomieszczenia. Najczęściej zakłada się wartości na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 pomieszczenia dla wysokości 2,75m. Ogromny wpływ ma także ilość światła słonecznego a tym samy przeszklenia. W lokalach wykorzystywanych prze grupy osób należy także mieć na uwadze ich ilość oraz moc na poziomie 150-230W od osoby w zależności od charakteru aktywności.

Z opcji dodatkowych warto rozważyć opcję ogrzewania. Współczesne urządzenia w potrafią skutecznie dogrzewać budynki w okresach jesieni i wiosny a nawet w okresie zimowym. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dużo niższy niż konwektorami elektrycznymi.