Zasilany na prąd bieżący podgrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

Zasilany na prąd bieżący podgrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

Elektryczne podgrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to działające pod ciśnieniem urządzenia do szybkiego, bieżącego podgrzania wody użytkowej. Podgrzewające przepływowo podgrzewacze to niewielkie i nie drogie urządzenia umożliwiające krótkie w czasie dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich podstawową mocną stroną jest to, że nie są ograniczone pojemnością zbiornika i pozwalają na używanie gorącej wody w jakimkolwiek czasie. Wyznacznikiem zastosowania do większej ilości miejsc poboru wody jest wyłącznie ich siła.
Firma Kospel w swoim asortymencie oferuje model o wszechstronnym zastosowaniu, gdyż daje się go obracać i dzięki temu montaż możliwy jest zarówno nad i pod miejscem poboru wody cieplej. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na instalacje generalnie w dowolnym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz do 50% oszczędności wody i energii. Zasilane są do instalacji 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody użytkowej do miejsc odbioru montuje się ogrzewacz elektryczny od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku zasilania dwóch umywalek równocześnie. Przy używaniu zlewozmywaka zalecane jest użycie urządzenia od 5,5kW. Moc urządzenia pozwala na uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.