Uszczelki do okien Lublin

Uszczelki do okien Lublin

Zmiana uszczelnień w oknach w Lublinie to przed sezonem jesienno-zimowym najbardziej zamawiana usługa w firmach zajmujących się tym procederem. Zakłady te dojeżdżając prosto do klienta (reklamy na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych) zarabiają krocie proponując własne usługi.
Zdawać by się mogło, że zmiana uszczelek okiennych w Lublinie to bardzo skomplikowana kwestia. Nie musi jednakże tak być. Nie potrzeba też specjalistów, można, to wykonać samemu. I pełen sukces gwarantowany.
W większości przypadków wystarczy zacząć od wypełnienia ramy oraz skrzydła okna miękkimi i plastycznymi uszczelnieniami z gumy komórkowej EPDM. Jest to najlepszy materiał do tego celu, a uszczelnienia bardzo łatwe w montażu, bo z warstwą klejącą. Wystarczające jest, by odpowiednio wybrać rozmiary uszczelek do wielkości prześwitów w oknach, by zniwelować przenikanie zimnego powietrza oraz przewiewy.
Dostępne na rynku uszczelnienia samoprzylepne są produkowane w różnych barwach oraz możliwe do zakupu w przeróżnych ilościach, np. w zwojach po 10 lub 5 metrów, a także opakowania uszczelek profilowanych (6 m). Jeśli posiadamy do modernizacji wiele ram okiennych, dobrze jest wybrać opakowania większe, bardziej ekonomiczne w zakupie (100 lub więcej metrów).
W przypadku, gdy uszkodzeniu uległy uszczelnienia wewnętrzne ramy okiennej, przeciętny Kowalski może nie podołać z wymianą uszczelek. Tę sprawę warto pozostawić specom, ponieważ wymagane są do tego odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie.