Trendy w desingu mebli

Trendy w desingu mebli

Obecny i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do całkowitego minimum. Dlatego też obecne trendy oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Panuje również trend na designerskie koncepcje z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.
Obecny użytkownik pragnie mebli dostosowanych do jego zmiennych potrzeb, dlatego dziś meblując mieszkanie operuje się prostymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to kierunki, których teraz nie sposób pominąć.
Również natura gra pierwszoplanową rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w materii kolorystyki, ale także materiałów, wśród których dominuja drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? zwykle bieli z ciepłem naturalnego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują także sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz wspomnianych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, coraz częściej pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym wykreujemy unikalną atmosferę w naszym wnętrzu.