Termostat Elektra Ekocontrol

Termostat Elektra Ekocontrol

Termostat do ogrzewania podłogowego Ekocontrol to nowoczesny regulator wyposażony w 2 czujniki temperatury. Dzięki temu można precyzyjnie mierzyć temp. w pomieszczeniu jak i temperaturę posadzki. Sprawdzanie temperatury podłogi jest istotna z dwóch powodów bardzo wysoka temperatura podłogi jest szkodliwa na dłuższą metę. Drugim powodem jest ochrona podłogi przed przegrzaniem w przypadku desek aby uchronić je przed zniszczeniem.

TermostatEkocontrolma wbudowany także kalendarz tygodniowy.Zapewnia on możliwość zaprogramowania obniżonej temperatury lub wyłączenie ogrzewania na czas w ciągu dnia gdy nikt nie korzysta z mieszkania. Dzięki temu możesz odczuwalnie ograniczyć koszty ogrzewania.
Najważniejsze cechy omawianego sterownika to:
Użyteczne obciążenie 3680W (16A) daje możliwość bezpośredniego podłączenia nawet kilku mat grzewczych.Pamięć programów w przypadku odłączenia zasilania 230V.Dwie sondy temperaturykontrola praca w/g temperatury powietrza, podłogi lub obu naraz.Programator temperatur na siedem dni w tygodniu.Regulacja czujników przydatna gdy sensor podłogowy lub regulator umieścimy w nietypowym miejscu.