Taśma świecąca w ciemności

Taśma świecąca w ciemności

Naklejka oznaczeniowa z podstawą z tworzywa PVC to pas materiału wytwarzany w wielu kolorach, jaki jest w stanie spełniać różne funkcje oraz które znajdują bardzo wiele ról również przemysłowych, jak i tych napotykanych w codziennym życiu.

Niezwykły rodzajem taśm do oznaczania jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta wyprodukowana na podstawie z folii PVC z klejem akrylowym odznacza się procesem fotoluminescencji. Jest to absorbowanie promieniowania elektromagnetycznego z obszaru widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Absorbowana energia jest następnie emitowana pod postacią promieni świetlnych. W rzeczywistości znaczy to, że taśma błyszczy po ciemku przez wiele godzin po zgaszeniu światła naturalnego lub sztucznego.

Będzie najlepsza do wykorzystania w każdej lokalizacji, gdzie np. przepisy BHP każą oznaczenia widoczne w ciemności sale kinowe, teatralne, schody, szlaki ewakuacji, dukt do komunikacji pieszej i pojazdów i w miejscach, w których konieczne jest widoczne znakowanie ostrzegawcze – systemy pożarnicze, gazowe, też w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej lub wyjątkowe okoliczności nie dają zgody na jego podłączenie bliskość materiałów łatwopalnych, szkodliwych.

Taśma fotoluminescencyjna może też być zastosowana jako motyw do ozdoby ścienny lub na posadzkach parkiety do tańca, dyskoteki, rekwizyty teatralne, kluby, wesołe miasteczka.