Sterownik temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Sterownik temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Elektra Ekocontrol to elektroniczny regulator do regulowania funkcjonowaniem podłogówki. Termostat wyposażony jest w dwa czujniki ciepła. Czujnik temperatury otoczenia jest wbudowany w obudowę termostatu, a sensor temperatury podłogi wkłada się pod powierzchnie podłogi w rurze peszel. Za sprawą koniunkcji odczytów omawianych sensorów jest możliwość precyzyjnie kontrolować funkcjonowaniem podłogówki i temperaturami obowiązującymi we wnętrzu.

Redukowanie wskazań termometru w stosunku do czasu pracy ogrzewania podłogowego jest wyjątkowo ważne. Zbyt wysokie temperatury posadzki odczuwalne dla użytkownika przez dłuższy czas nie są komfortowe.Czasowe redukowanie temperatury podłogi to też ochrona przed przegrzaniem. Ma to wpływ na stan i trwałość podłóg, zwłaszcza parkietów, posadzek drewnianych i paneli podłogowych.

Elektra Ekocontrol to sterownik z programatorem tygodniowym. Oferuje dokładne ustawienie temperatur lub wyłączenie ogrzewania w poszczególnych porach dnia, np. w godzinach nocnych lub wtedy, kiedy użytkownicy przebywają poza domem i nikt nie wykorzystuje pomieszczenia. Takie planowanie funkcjonowania podłogówki ma wyraźny wpływ na zmniejszenie rachunków za prąd. Najważniejsze cechy urządzenia to możliwość sterowania wg danych z czujnika temperatury wnętrza lub posadzki oraz dwu naraz, utrzymanie danych w przypadku zaniku zasilania, możliwość programowania w trybie 7 dni. Przydatna jest też kalibracja czujników, wtedy, gdy sensor jest zamontowany w nietypowym punkcie. Maksymalne obciążenie regulatora pozwalana na podłączenie do jednego regulatora nawet kilku mat grzewczych (3680 W,16 A).