Siatki do okna

Siatki do okna

Czas wakacji i wyjazdów się zaczął. Wyjeżdżamy na dacze, jeziora i korzystamy z połączenia z naturą. Nie są te bytności przeważnie subtelne. Zazwyczaj, gdy się ściemni, gdy już staramy się zasnąć, dochodzi do nas permanentne bzyczenie. Komary! I wtedy wymyśliliśmy: a warto było zapakować ze sobą siatkę przeciw owadom.
Moskitiera to nic innego jak siatka przepuszczająca światło , którą zamontowujemy w futrynie okiennej. Dookoła ramy okiennej przyklejamy pasek czepny. Ramę powinno się najpierw pozbawić tłustości i oczyścić. Po kilku godzinach od montażu paska czepnego przymocowujemy moskitierę. Należy pamiętać, że nie może być ona za intensywnie naciągnięta. Nadmiar moskitiery ucinamy ostrym nożem albo nożyczkami.

Przy dobieraniu właściwego wymiaru moskitiery należy zmierzyć wewnętrzny wymiar futryny okiennej. Siatki na okna mogą występować w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W współzależności od koloru ramy okiennej możemy zastosować wykonania w kolorze białym i ciemnym.
Inna opcja to pozioma zatrzaskiwana listwa o długości 100 cm mocowana na klej lub po prostu przybijana do wnętrza otworu drzwi do której załączamy 4 pasy. Listwę w razie konieczności można przyciąć. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone obciążnikami. Mocujemy je tak, aby nachodziły na siebie wzajemnie.
Wyposażeni w takie akcesoria dowolnie powinniśmy czerpać z bliskości natury na wyjazdach czy też w mieszkaniu.