Purmo Aqulo F1P 90x260x2250mm, czyli grzejnik podłogowy umocniony z wentylatorem.

Purmo Aqulo F1P 90x260x2250mm, czyli grzejnik podłogowy umocniony z wentylatorem.


Kaloryfery montowane w podłodze to idealny pomysł na grzanie w pomieszczeniach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na zamontowanie kaloryferów ściennych. Jest tak, że w nowych dużych wnętrzach grzejniki montowane w podłodze to jedyny sposób na zrekompensowanie wymagań pomieszczenia na energię cieplną, bo posiadają dużo wyższą wydajność niż klasyczne grzanie grzejnikowe. kaloryfery ścienne o wysokiej mocy mają zazwyczaj znaczne gabaryty i niełatwo je wkomponować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montowania w posadzkach grzanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką wpuszcza się w przygotowanym do tego punkcie w podłodze. Grzejnik ten zawiera cichobieżne wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, zapewniające wymuszony ciąg powietrza i przez to odpowiednio wyższą moc cieplną kaloryfera. Wzorcem wskazanego typu grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 90x260x1250mm.


By stosownie podłączyć grzejnik do instalacji prądowej nieodzowny jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego obowiązkowym wyposażeniem jest programator sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje różne odmiany wyposażenia uzależniona od zaawansowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym szczegółem, który powinno się zamontować na kaloryferze jest kratka osłaniająca. W tym przypadku producent też proponuje wielki zakres wyrobów – od kratek drewnianych poprzez te z aluminium, aż do najlepszej jakości i wytrzymałości: ze stali szlachetnej.