Piece Vailanta z buforem na ciepłą wodę i regulatorem – kwadratowa siła ogrzewania

Piece Vailanta z buforem na ciepłą wodę i regulatorem – kwadratowa siła ogrzewania

Pakiet kotła energooszczędnego marki Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym buforem na ciepła wodę 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło grzania i podgrzewania wody dla jednego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być zespół grzejników albo podłogówka. Tak zestawiony pakiet umożliwia dostarczenie ciepła dla lokalu mieszkalnego o wielkości nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Z kolei pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego bufora o zasobności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z modułem VR61 i modułem VR10 stanowi kompletny zestaw do zagwarantowania c.w.u. i ogrzewania składającego się z dwóch oddzielnych obiegów grzejnych. Obiegi mogą być na przykład składające się z grzejników i podłogowe. Taki zestaw gwarantuje wystarczającą ilość ciepła dla lokali i apartamentów do 250m2. Wielkość zasobnika zapewnia c.w.u do paru miejsc pobrań jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji kotłów zwiększa ich skuteczność i umożliwia obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Kocioł ma wyższą sprawność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Tryb Aqua Kondens System (ASK) umożliwia zastosowanie efektu kondensacji również w trybie przygotowania ciepłej wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest funkcja dostosowania do innego parametru gazu poprzez przeregulowanie kotła. Kotły maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Bufor stojący Biawar Quattro, użyty w pakietach, ma zasobność 100l i dużą klasę oszczędności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Ciekawy kwadratoway kształt współgra z formą pieca.
Regulatory tygodniowe użyte w obu zestawach to calorMatic z tym, że typ 450 kieruje pojedynczym obiegiem grzewczym i obiegiem ciepłej wody, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma układami grzewczymi.
Tak skonstruowane pakiety to wysoka jakość zapewniona przez czołowych producentów z branży ogrzewania w wyjątkowej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.