Najtańsze kotły dwupłaszczowe – ostatnia okazja

Najtańsze kotły dwupłaszczowe – ostatnia okazja

We wrześniu 2015 roku weszły w życie nowe regulacje, jakie ustanowiły dla wytwórców ograniczenia w sprawie wprowadzenia na rynek pieców gazowych o sprawności niższej niż 86 %. Konsekwencją takiej sytuacji jest redukcja oferty w zasadzie tylko do kotłów z funkcją kondensacji dla nowych układów C.O.. Do września 2018 warunkowo mogą być produkowane na potrzeby Unii europejskiej piece z komorą otwartą dwufunkcyjne, jakie w obecnych realiach są fundamentem przy zamianie kotła dwuobiegowego w domu np:

– Piec gazowy dwufunkcyjny Beretta Quadra II 8-24kW

– Kocioł gazowy dwufunkcyjny Junkers Ceraclass 14-24kW

– Piec gazowy dwupłaszczowy Vaillant atmoTEC pro 9-24kW

– Piec zasilany gazem dwufunkcyjny Ariston Clas Evo 10-24kW

Także jedynie i wyłącznie do września 2018 na potrzeby Unii Europejskiej będą produkowane tanie kotły kondensacyjne o najwyższej emisji tlenków azotu, które są opcją dla kotłów z zamkniętą komorą, jak na przykład.:

– Kocioł zasilany gazem dwupłaszczowy Junkers Cerapur Midi 7-24kW kondensacyjny

Kotły gazowe tego typu prawdopodobnie będą jeszcze jakiś czas dostępne w obrocie do wyczerpania stoków i będą mogły być montowane. Podstawą jest tu wpis o „wprowadzeniu towaru do sprzedaży”. Jeśli produkt jest na rynku (w stokach sprzedawcy, sklepu) przed wyznaczoną datą, to jest możliwość legalnej sprzedaży i instalacji. Co, gdy skończy się zapas magazynowy? W sprzedaży zostają klasyczne piece z funkcją kondensacji spełniające zaostrzone wymogi do efektywności oraz emisji związków azotowych.Osoby, które będą wymieniały stary kocioł dwupłaszczowy, będą zmuszone wydać więcej na zakup pieca z funkcją kondensacji, jak również przeróbki systemu szachtowego.