Grzejniki montowane w podłodze

Grzejniki montowane w podłodze

Grzejniki kanałowe to komfort cieplny połączony z elegancją i wysoką jakością – idealne rozwiązanie dla wymagających.
Design teraźniejszych wnętrz stwarza designerom coraz więcej komplikacji, nierzadko również zbyt mało miejsca na kaloryfery naścienne, a klasyczne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe zobowiązuje do specjalnego przygotowania budowlanego posadzki. Najlepszym sposobem w tej sytuacji są kaloryfery kanałowe. System ogrzewania kanałowego podłogowego nie zaburza przestrzeni, to świetne rozwiązanie z powodów estetyki. Można je swobodnie montować we wnętrzu, ale w większości przypadków montowane są najbliżej przeszkleń. Kaloryfery kanałowe nie tylko idealnie grzeją pokoje, ale też osłaniają przed napływem zimnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mogą ogrzewać wnętrza samodzielnie, bardzo szybko też reagują na wahania warunków we wnętrzu, będąc równocześnie elementem prostym do zastopowania i regulacji.
Aquilo to seria kaloryferów Purmo przygotowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wykonane są w kilku wersjach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które posiadają większą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery podłogowe też mogą spełniać funkcję klimatyzatora i schładzać pomieszczenia. Są to specjalne serie Aquilo F2C jak i F4C.