Grzejniki higieniczne

Grzejniki higieniczne

Egzystujemy w coraz bardziej czystych warunkach. Ograbieni z obcowania z brudem nie nabieramy odporności. Konsekwencją takiej sytuacji są częstsze zapaści na uczulenia. Koniecznością życia z ową chorobą jest zachowanie higieny. W pomieszczeniach ogrzewanych normalnymi grzejnikami jest to o tyle ograniczone, że grzejniki wyposażone są w elementy ciężkie do umycia. Na elementach grzejnych i kratkach zbiera się dużo pyłu i zanieczyszczeń. Na domiar złego jest on w okresie ogrzewczym podgrzewany co pogłębia szkodliwość kurzu nagromadzonych na grzejniku. Właściwym modelem kaloryfera, umożliwiającym przystępne czyszczenie jest odmiana hygiene. Typ owy, z uwagi na nieobecność radiatorów i zapewniające znaczny odstęp wsporniki ścienne umożliwia prosty dojście, a co za tym idzie także zapewnienie porządku. Grzejniki higieniczne mają wykorzystanie wszędzie tam, gdzie sterylność i czystość ma wybitne znaczenie. Instalowane są więc w szpitalach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w mieszkaniach prywatnych.
Kaloryfery higiene , tak jak i z radiatorami, produkowane są w szerokiej gamie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być podłączone od dołu (wersja V) jak i z boku. Wydajność zwiększa się wzbogacając o dodatkową płytę grzejnika,może być ich maksymalnie 3. Do kaloryferów sanitarnych dedykowane są specyficzne zapewniające oddalenie wsporniki ścienne, które powinno się zakupić dodatkowo. Dla osób ceniących innowacje jest możliwość wykonania w zabarwieniu. Kaloryfery te można wyprodukować w wersji ozdobnej z płaską czołową płytą.
Reasumując, tam gdzie niezbędne jest utrzymanie czystości miast typowego kaloryfera instalujemy odpowiedniej mocy grzejnik higieniczny . Moglibyśmy go zamówić także w wersji ozdobnej i w dowolnym kolorze. Nie zapomnijmy o wyborze właściwych wsporników ściennych.