Gniazda wodoszczelne Domo plus

Gniazda wodoszczelne Domo plus

Rozmyślając o uszczelkach i uszczelnieniach zwykle wizualizujemy pasy z gumy wykorzystywane do przeciwdziałaniu przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak unikalny sposób na wykorzystanie tych produktów. Uszczelnienia, przede wszystkim te gumowe i silikonowe, chronią przed dostaniem się wody i wilgoci do środka różnego rodzaju urządzeń oraz gniazdek elektrycznych, co przeciwdziała zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Unikalne uszczelnienia dające maksymalne bezpieczeństwo możemy odnaleźć w kilku rodzajach gniazd elektrycznych.

Gniazdo Domo Plus jest produkowane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zamknięcia po podłączeniu wtyczki,a zacisk żelowy uszczelnia punkt dojścia kabla do gniazda. Zapewnia to pewne użytkowanie także w okolicznościach dużej wilgotności, zabrudzenia, podczas ulewy. Wyjątkowy ruchomy mechanizm gniazda umożliwia załączenia także wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta też ma typ szczelności IP66 i można je kupić w zestawie z puszką do montowania naściennego lub też zamontować podtynkowo w tym przypadku potrzebna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W kontraście do wspomnianego wyżej Domo Plusa Protecta utrzymuje największą klasę szczelności po zablokowaniu gniazdka przy włączeniu wtyków kątowych.

Uszczelnienia tych gniazd umożliwiają najwyższe bezpieczeństwo i można je wykorzystywać w każdym miejscu, gdzie jest wysokie niebezpieczeństwo, ze gniazdo będzie poddane wpływowi wymagających warunków: okolice basenów, miejsca o wysokim zapyleniu, np stolarnie.