Giętkie rury do izolacji przewodów elektrycznych.

Giętkie rury do izolacji przewodów elektrycznych.

Rury osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wytworzone z PVC są rurkami nierozprzestrzeniającymi ognia. Przeznaczone są do zabezpieczania przewodów zasilanych prądem w budowlance, w sektorze przemysłowym przed czynnikami mechanicznymi, oddziaływaniem ciepła oraz wilgotnością. Są odporne na uderzenia, złamania i naciski. Rury elastyczne można montować i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a konstrukcja średnicy pozwala na łatwe wprowadzanie przewodów na znaczne odległości. Gwarantują również prosty dostęp do przewodów elektrycznych oraz łatwe usuwanie usterek instalacji elektrycznej podczas eksploatacji.
PVC jako materiał oznacza się wysokim współczynnikiem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkowymi właściwościami udarowymi, a także małym rozciągnięciem względnym. Przy rozciąganiu jest średnio elastyczny, zaś w znacznym stopniu odporny na ciśnienia. Możliwe jest łatwe spawanie oraz sklejanie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w wersji z pilotem stalowym, który znacznie ułatwia wprowadzanie lub wymianę kabli elektrycznych.
Następną wersją rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Charakteryzują się tym, że są gładkie w środku. Wytworzone są z plastycznego, a zarazem wytrzymałego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Jaki i poprzednie modele nie rozprzestrzenia płomieni. Spirala natomiast wykonana jest z twardego PVC. Taki zestaw daje nam efekt bardzo elastycznej,a równocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rury. Przy zastosowaniu złączki RAI pozyskujemy również dużą szczelność IP64. GUSY stosowane są przy budowie urządzeń i w różnego rodzaju aparaturach przemysłowych.