Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4V 170x340x1200mm

Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4V 170x340x1200mm

Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4V 170x340x1200mm, wybierając ten grzejnik kanałowy warto zwrócić uwagę na dobrą cenę, wysoką jakość urządzenia oraz sprawną obsługę serwisową. W procesie decyzyjnym istotny jest nie tylko profesjonalny dobór urządzenia, ale również jego montaż i opieka fachowców przez cały czas działania urządzenia.

Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4V przeznaczony jest to wodnych instalacji centralnego ogrzewania oraz jednoczesnie do chłodzenia w układach wody lodowej. Grzejnik F4V posiada cichobieżny wentylator, dzięki któremu uzyskuje dużą moc grzewczą lub chłodzącą. Grzejnik podłogowy F4V może z powodzeniem ogrzać pomieszczenie jako główne źródło ogrzewania przy zachowaniu niewielkich wymiarów.

Grzejnik składa się z wymiennika aluminiowo-miedzianego malowanego na kolor czarny, zestawu cichobieżnych wentylatorów zasilanych napięciem 230V oraz wanny ze stali ocynkowanej, której wnętrze jest także wykończone w kolorze czarnym.
Podana moc grzewcza (dla parametrów 75/65/20 i wentylatora na II biegu)  odnosi się do klasycznych instalacji grzewczych z kotłami gazowymi, stałopalnymi i olejowymi. Dobierając grzejnik do pieca kondensacyjnego, zalecamy kierowanie się mocą podaną dla parametrów układu grzewczego 70/50/20. W przypadku pomp ciepła należy dokonać przeliczenia współczynników korekcyjnych w zależności od parametrów pracy układu grzewczego. Dla pomieszczeń typu sypialnia zalecamy dobór mocy grzejnika dla wentylatora pracującego na biegu I – szczegóływ dokumentacji technicznej.
W zakres dostawy grzejnika wchodzi:
  • wanna ocynkowana z uchwytami mocującymi,
  • wymiennik miedziano-aluminiowy z czteroma przyłączami hydraulicznymi  G1/2 cala,
  • zespół wentylatorów 230V,
  • poprzeczki rozpierające do montażu grzejnika,
  • metalowa pokrywa przyłącza grzejnikowego w kolorze czarnym,
  • pokrywa grzejnika zabezpieczająca go na czas transportu.
Kratki, zawory, zasilacze oraz elementy sterowania temperaturą należy zamawiać osobno, uwzględniając specyfikę instalacji grzewczej.
Dokumentacja techniczna dostępna jest w pliku PDF pod ilustracjami.
Gwarancja producenta: 
  • 10 lat (wanna, wymiennik),
  • 2 lata (zespół wentylatorów).